A Hong Lung Ch’uan Tao hasonlóan napjaink legnépszerűbb és leghatékonyabb harcművészeti stílusaihoz tradicionális mozdulatokat, technikákat emel át hagyományos keleti típusú harcművészetekből, és alkalmazza a mai ember testalkatához, élethelyzeteihez.
Stílusunk, ahogy a többi ma népszerű harcművészeti irányzat (Kyokushin Karate, Taekwondo, stb), a múlt évszázadban, a XX. században keletkezett és vált egységes rendszerré. Büszkék vagyunk rá, hogy stílusunknak magyar alapítója van: Márton László Nagymester. Márton László a 70-es években kezdett el Kung Fu-val foglalkozni, és kiemelkedő fizikai képességeinek köszönhetően a 80-as években nem csak mesterfokozatot szerzett, de ezzel párhuzamosan a főiskolai edzői diplomát, valamint All-Style Karate mester vizsgát is eredményesen tette le. Bár tradicionális Lung Tao Kung Fu-ban bizonyított és szerette is a hagyományos tradicionális keleti stílus technikáit, de nem hagyta nyugton a gondolat, hogy egy jó rendszer miért nem tartalmaz dobásokat és más, a valós harcban szükséges küzdelmi technikákat. A modern kori harcművészetben nem egyszer láthattunk hasonlót, többek közt Bruce Lee is szükségét érezte az aktuális kor adottságaihoz, paramétereihez szabni, módosítani, kiegészíteni az ősi, évezredes mozgásrendszert és ő is megalapította saját harcművész irányzatát.
1986. elején Márton László is elhatározta, hogy saját stílust hoz létre. Az újonnan kialakított rendszert először Lung Ch’uan Do-nak nevezte el, majd a félreértések elkerülése végett (ugyanis fel reppent a hír, hogy hasonló néven működött egy másik csoport is valahol) Hong Lung Ch’uan Tao-ra módosította. (A név Iskolánk és Alapító Nagymesterünk jogvédett tulajdona, sajnos stílusunk hatékonysága miatt többen jogosulatlanul használják.)
Számos TV felvétel, látványos bemutató, sorra alakuló klubok kísérték Si Jo Márton László szakmai munkáját. 1991-ben a stílus csatlakozott a Magyar Harcművészek Szövetségéhez, ahol Márton László 3. Dan fokozatot kapott Ju Jitsu-ból. 1996. júniusában a Hong Lung Ch’uan Tao Kung Fu név levédése érdekében hivatalosan is be lett jegyezve. Ugyanekkor vette fel stílusunk a kapcsolatot a Magyar Utcai Harcosok Szövetségével is. Az elkövetkező három évtizedben számos könyv szerzőjeként Alapító Nagymesterünk különös gondot fordított arra, hogy rendszerünk sajátosságait, egyediségét, hatékonyságát és személyes sok évtizedes szakmai tudását átadja tanítványainak, akik közül többen mesterként oktatják a Hong Lung Ch’uan Tao-t.
A stílusról szóló könyvsorozat második kötete 2006-ban jelent meg Önvédelem Művészete II – Hong Lung Ch’uan Tao címmel, mely Pataki Ferenccel közös munkájának eredménye.
30 évnyi tevékenységünk alatt az ország különböző területein több, mint 30 községben és városban folyt a stílus hosszabb távú oktatása. Jelenleg is számos aktív mesterünkkel biztosítjuk az oktatás stabil menetét, hogy minden tudást átadhassunk a Black Leopard Egyesület tanulói számára. A stílus megalapulásának 30. évfordulóján, bár kicsit megkésve ugyan, de megjelent a könyvsorozat harmadik része Hong Lung Ch’uan Tao Kung Fu- Az Önvédelem művészete III.